Internationaal Consortium voor IR

Wij hebben actief bijgedragen aan het kennisplatform over de psychologische behandeling ‘imaginaire rescripting’ (ImRs). Dit consortium heeft een website gelanceerd over ImRs. Je vindt hier actuele en relevante informatie over ImRs voor drie doelgroepen:

  • Onderzoekers
  • Cliënten (mensen met een persoonlijke interesse)
  • Behandelaren

Internationaal ImRs consortium

Deze website is een initiatief van het internationale consortium voor ImRs. Dit consortium is een samenwerkingsverband tussen onderzoekers en clinici met een passie voor imaginaire rescripting. Het consortium werd in 2021 opgericht vanuit een behoefte om het snel ontwikkelende veld van ImRs te stroomlijnen en de efficiëntie en kwaliteit van onderzoek en praktijk te stimuleren en waarborgen. Het consortium heeft daarmee een tweeledige missie:

We stimuleren de kwaliteit en efficiëntie van wetenschappelijk onderzoek en klinische praktijk

  1. Het faciliteren van wetenschappelijk onderzoek naar ImRs
    • een onderzoeksagenda opstellen
    • internationale samenwerking stimuleren
    • richtlijnen opstellen voor kwaliteitsvol onderzoek naar ImRs
  2. Ondersteunen van de klinische praktijk van ImRs
    • Richtlijnen opstellen en verspreiden voor kwaliteitsvolle uitvoering van ImRs
    • Vertalen van relevante onderzoeksbevindingen naar de praktijk
    • Een internationale klinische gemeenschap ontwikkelen en ondersteunen

Deze missie vervullen wij met verschillende initiatieven zoals dit kennisplatform, maar ook een jaarlijks ImRs congres met wetenschappelijke presentaties en klinische workshops, en online webinars.

https://www.imrs.nl

Namens het Internationaal Consortium ImRs,
Remco van der Wijngaart, Julie Krans, Jarek Michalowski & Marleen Rijkeboer

Remco van der Wijngaart